fbpx

ISTORIJA KURI TESIASI JAU DAUGIAU NEI 50 METŲ

Marmoroc gamina visiškai unikalią, pastoviai tobulintą ir savo pačios sukurtą ir patentuotą dangos sistemą sudarytą iš cemento ir marmuro trupinių apdailos plytelės ir plieninio karkaso. Švediška kokybė su ilgamete patirtimi puikus derinys padedantis pasiekti aukščiausių užsibrėžtų tikslų. Kompanija yra įsikūrusi Köping mieste Švedijoje, kuri savo veiklą pradėjo dar 1968 metų pradžioje. Kaip tik tuo metu buvo pradėtas gaminti fasado apdaila vadinama „Coloroc“, 1990 metais produktas buvo patobulintas ir įgavo naują smulkinto marmuro kompoziciją, kartu su kitomis naujovėmis, todėl dėl šių priežasčių buvo pakeistas ir prekinis pavadinimas – „Marmoroc“. Mes esame pirmieji ir vieninteliai sertifikuoti „Marmoroc“ bendrovės atstovai Lietuvoje.

„Marmoroc” vėdinamų fasadų šiltinimo ir apdailos sistema buvo pradėta naudoti Švedijoje kaip efektyvi pastatų renovavimo priemonė. Atnaujinti fasadai išsiskyrė ne tik puikiu estetiniu vaizdu: pagrindiniai šios sistemos pranašumai, lėmę populiarumą ir paplitimą ne tik Švedijoje, bet ir kitose Europos šalyse − paprastos ir patvarios konstrukcijos, gera pastato sienų šiluminė varža ir puiki sienų garso izoliacija.

Greta šių „Marmoroc“ sistemos ypatybių taip pat būtina paminėti įvairias pritaikymo galimybes, 25 metų garantinę sistemos eksploatavimo trukmę, nesudėtingą paviršių priežiūrą, galimybę sistemą montuoti bet kuriuo metų laiku, sistemos lengvumą lyginant su panašiomis medžiagomis bei didelį fasado spalvų pasirinkimą. Be to, daugelyje Europos ir pasaulio šalių pagal iš „Marmoroc AB“ gautas montavimo instrukcijas sėkmingai montuojamos „Marmoroc“ plytelės.

Pristatomąją fasadų apdailos ir šiltinimo sistemą sudaro cinkuoto plieno lankstinių karkasas, inkariniais varžtais tvirtinamas prie išorinės sienos, ir spalvotų plytelių apdaila. Cinkuoto plieno karkasą, padengtą antikorozine danga, sudaro horizontalūs ir vertikalūs profiliai, tarp kurių prie sienos prispaudžiama šiltinamoji medžiaga, o profilių aukštis parenkamas atsižvelgiant į šiltinamojo sluoksnio storį. Ant horizontalių profilių tvirtinami mažesnių matmenų vertikalūs profiliai su specialiais laikikliais, ant kurių kabinamos „Marmoroc“ plytelės. Šios plytelės gaminamos iš įvairaus rupumo marmuro užpildų, mineralinių pigmentų ir baltojo cemento. Jos dengiamos hidrofobiniu tirpalu ir yra atsparios atmosferos teršalų poveikiui. „Marmoroc“ plytelės sugeria iki 8 proc. drėgmės, jų atsparumas šalčiui pagal atliktus bandymus Lietuvoje buvo – 250 ciklų, tad jomis galima apdailinti ir pajūryje statomus pastatus. Tai patvirtina Lietuvos statybos ir architektūros instituto atlikti bandymai bei išduoti rezultatus patvirtinantys dokumentai.

Šiomis plytelėmis apdailinti fasadai primena plytų mūrą: klojant plytelių dangą suformuojamos 10 mm pločio siūlės. Architektai fasado plokštumą gali paįvairinti skirtingu plytelių jungimo būdu ar įvairių spalvų plytelėmis, formuoti juostas, ornamentinius piešinius, apvadus arba pagal specialų užsakymą pagamintomis firminių organizacijos spalvų plytelėmis dekoruoti jos administracinį pastatą.

Skandinaviškos fasadų sistemos pritaikymo sritis – daugiabučių, individualių namų ir visuomeninių pastatų šiltinimas bei atnaujinimas. Šios sistemos fasadų konstrukcijos tinka tiek tipiniams, tiek originalaus architektūrinio sprendimo pastatams apdailinti. Naudojant „Marmoroc“ technologiją, galima apšiltinti ir apdailinti sudėtingos formos ir konfigūracijos fasadus, taip pat paviršius, kuriuos veikia didesnės deformacijos. Karkaso elementai ir apdailos plytelės tvirtinamos taip, kad gali šiek tiek judėti. Standžiomis jungtimis prie laikančiųjų sienų jungiami tik karkaso elementai, todėl šiai konstrukcijai nepavojingi vėjo gūsiai, audros, staigi temperatūrų kaita, žemės drebėjimai iki 12 balų. „Marmoroc“ konstrukcijos kompensuoja susitraukimo ar plėtimosi deformacijas, fasado paviršiuje jos nematomos.

Šiltinamajam sluoksniui formuoti paprastai naudojamos akmens vatos plokštės, rečiau – minkšta akmens vata su plėvele, kuri apsaugo nuo vėjo ir praleidžia vandens garus. Apdailinus fasadą „Marmoroc“ medžiagomis, tarp plytelių ir šiltinamosios medžiagos sluoksnio paliekamas 20 mm pločio vėdinamas oro tarpas, tad pro plytelių siūles patenka reikiamas oro kiekis, kuris nevirsta dideliu greičiu judančiu oro srautu, paprastai prapučiančiu šiltinamąjį sluoksnį. „Marmoroc“ plytelės yra atsparios karščiui, neleidžia plisti liepsnai galimo gaisro metu. Šias vėdinamų fasadų konstrukcijas galima montuoti ir nededant šiltinamojo sluoksnio, kai sienos jau yra apšiltintos arba kai dailinamos kai kurių patalpų vidinės pastato sienos. Tokiu atveju nebereikia dėti horizontalių metalinių profilių, vietoj jų prie sienos tvirtinamos impregnuotos medinės juostelės, prie kurių ir tvirtinami vertikalūs profiliai bei „Marmoroc“ plytelės.

Šis pastatas renovuotas 1992 metais. Nuotrauka daryta 2019 metais.

Kaip konstrukcijos pranašumą būtina paminėti gana nedidelį jos svorį: 1 m2 apdailos plytelių kartu su šiltinimo medžiaga bei metaliniais tvirtinimo karkaso elementais sveria 32–45 kg. Šis rodiklis priklauso nuo pasirinktų apdailos plytelių ir profilių matmenų, tačiau bet kokiu atveju jis yra mažesnis nei panašių vėdinamų fasadų konstrukcijų, todėl „Marmoroc“ plytelėmis galima apdailinti net 100 m aukščio pastatų sienas.

2015 metais „Marmoroc“ Sistema buvo vertinta Europos techninio vertinimo biure (EOTA) ir atitiko visus keliamus reikalavimus reikalaujamus fasadų sistemoms. Tai kone vienintelė ventiliuojamų fasadų sistema, turinti techninį liudijmą visai sistemai. To pasekoje užsakovui garantuojama, kad visi sistemos sumontuoti komponentai yra pilnai atitinkantys keliamūs Europos sajungos reikalavimus.

Lietuvoje „Marmoroc“ vėdinamų fasadų šiltinimo ir apdailos sistema vis dažniau naudojama statant ir rekonstruojant individualius gyvenamuosius namus, administracinius pastatus ir daugiabučius namus. Išsiplėtusi rinka – nuo Skandinavijos šalių iki Japonijos – liudija apie šios produkcijos gamintojų ištikimybę kokybei bei lankstumą, padedantį reaguoti į specifinius vartotojų poreikius. Lietuvoje taip pat realizuojami įdomūs projektai, žymintys galimas vėdinamų fasadų „Marmoroc“ rinkos plėtros kryptis.